08.01.2008 11:38 - (Turnovský a semilský deník) - JABLONEC NAD JIZEROU - Celková vítězka světového poháru ve skibobech a pětinásobná medailistka z mistrovství světa v minulém roce Alena Housová se připravuje na svou další soutěžní sezonu, proto jsme ji položili několik otázek.

V půlce prosince jste absolvovala první závody světového poháru, jak jste s rozjezdem do sezony spokojená?
Jeli jsme závody v rakouském MariaAlm vyhrála jsem oba závody – obří slalom i slalom, takže je to superrozjezd a určitě jsem spokojená.

Letos budete mít těžkou pozici, abyste obhájila všechna své vítězství, jde bilance z minulého roku třeba i vylepšit?
Tak to nevím, ale určitě bych chtěla obhájit minimálně celkové vítězství ve světovém poháru a na mistrovství světa vyhrát alespoň jednu disciplínu. Závody i tréninky totiž musímuzpůsobovat také své práci hlavní účetní v jedné liberecké firmě.

Jaké vás čekají nejbližší závody?
Teď měčekají 5. a 6. ledna první závody českého poháru v Deštném v Orlických horách a potom 12. a 13. ledna ve Studenově. Nejbližší světový pohár je 19. a 20. ledna Pizol – Bad Ragaz ve Švýcarsku.

Obhajujete vítězství v anketě Sportovec okresu, jak vidíte své šance a co si o samotné anketě myslíte?
Loni to bylo strašně milé, vím, že je docela těžké posuzovat různá sportovní odvětví, mě každopádně potěšilo, že jsem se mohla setkat s jinými sportovci a že to trochu zviditelnilo i náš sport.

Petr Ježek