Pavel Čiháček ovládl dva slalomy Světového poháru v rakouském Kleinlobmingu. | Foto: archiv

 

Dobruška - Seriál Světového poháru v jízdě na skibobech pokračoval rakouském Kleinlobmingu druhým dílem. Na programu byly hned dva slalomy, které dokonale opanovali čeští reprezentanti.

Obhájkyně celkového pohárového prvenství Stanislava Preclíková ze Skibob klubu Dobruška se nejlépe vyrovnala s nástrahami slalomové trati a po dvou triumfech si upevnila průběžné vedoucí postavení před další českou skibobistkou Anetou Havlíčkovou. Závodnice TJ Sokol Deštné v Orlických dojela dvakrát druhá, vždy před Silvií Steiningerovou z Německa. Dobrušská skibobistka Gabriela Jašková obsadila páté a deváté místo.

Čeští muži si ze závodů v Kleinlobmingu udělali domácí šampionát. V obou slalomech se mezi nejlepší osmičkou umístilo hned pět zástupců českých barev. Na nejvyšší stupeň dvakrát vystoupil Pavel Čiháček z TJ Sokol Deštné v Orlických horách. Obhájce celkového prvenství, který se nemohl zúčastnit úvodního podniku SP ve francouzském Val D´Arly, dvakrát porazil dosud suverénního Rakušana Joachima Knausse. V druhém nočním slalomu mu dokonce „nadělil“ tři vteřiny. Bronz a osmé místo získal nestárnoucí Pavel Hlaváč z TJ Sokol Jablonec nad Jizerou. Jeho oddílový kolega Ondřej Pavlíček skončil čtvrtý a pátý. Dominik Harnach ze Skibob klubu Dobruška vybojoval sedmé a osmé místo. Šestá místa vybojovali deštenský Michal Pásler a jablonecký Aleš Housa.

Světový pohár v pokračuje 8. - 10. února dalším podnikem v německém Bischofsmaisu, kde budou na programu slalom a Super-G.


Leoš Dragúň