Východní Čechy, Deštné v Orl. h. - Druhý soutěžní den mistrovství světa skibobistů se jel obří slalom. Na svahu v Deštném v Orlických horách potvrdil výbornou formu Pavel Čiháček, jenž ve čtvrtečním super-G skončil druhý se ztrátou pouhých 14 setin vteřiny.
ŠÉFTRENÉR naší skibobové reprezentace Pavel Hlaváč starší bude na světovém šampionátu v Deštném spoléhat na výkony české jedničky Stanislavy Preclíkové ze Skibob Klubu Dobruška.

Závodník Sokola Deštné v pátek na černé sjezdovce kraloval. Svůj celkově sedmý titul mistra světa vyhrál s více než vteřinovým náskokem před Rakušanem Gerfriedem Seeberem. Bronz získal další Čech Aleš Housa z jabloneckého klubu. Mezi ženami slavila už druhý titul Rakušanka Claudia Hartlová. Pro stříbro si dojela Kristýna Harnachová ze Skibob Klubu Dobruška. Bronz putuje do Německa zásluhou Silvie Steiningerové. Na stříbrnou ze super-G Stanislavu Preclíkovou zbyla tentokrát bramborová pozice.

V sobotu světový šampionát vyvrcholí závodem ve slalomu (9.00: 1. kolo a 13.45: 2. kolo).