Deštné v Orlických horách – Svou sbírku titulů mistryně světa mezi dospělými ALENA HOUSOVÁ rozšířila na úctyhodných dvaadvacet, když v Deštném vyhrála slalom a obří slalom.

„Cítila jsem velkou podporu ode všech, což mně strašně pomohlo. Navíc jsem se dokázala po celou dobu mistrovství koncentrovat,“ řekla závodnice TJ Sokol Jablonec nad Jizerou.

Jak viděla oba závody? „Trať obřího slalomu byla výborná. Sedlo mně zvláště první kolo, už od startu jsem měla z jízdy výborný pocit. I druhá jízda vyšla dobře a výsledkem byl téměř dvouvteřinový náskok před druhou Lienhardovou. Rovněž první kolo slalomu bylo výborné, moc se mně to líbilo. Jela jsem na sto procent, na pěkné trati se dalo závodit od startu do cíle. Člověk nemusel korigovat rychlost. Ve druhém kole to byla již trochu křeč, ale stejná taktika jako v prvním kole znamenala zisk titulu,“ popsala vítězné závody Alena Housová, která má nakročeno k zisku všech zlatých medailí z mistrovství. Zbývá „jen“ vyhrát závěrečný super obří slalom v Aigenu a tím i kombinaci.
„To je pravda, ale uvidím jak se vše nakonec vyvine. Hodně bude záležet na tom, jaké budou v Aigenu sněhové podmínky. Jestli bude trať tvrdší, nebo napadne sníh. To dost ovlivňuje a rozhoduje závody,“ řekla skibobová královna.

LEOŠ DRAGÚŇ - DENÍK