2. Internationale Gras-Ski-Bob Meisterschaft in WaldsassenMilí přátelé skibobů. Máme za sebou pěkný víkend a zde je krátký přehled jeho průběhu:

Počasí nebylo v pátek špatné, zataženo a malinko větrno. Týmy dorazily na trénink k vleku přesně a již trochu hekticky. Organisátoři museli stany stavět sami RF neměli žádný čas.

Trénink byl pro okouzlení prodloužen o 3/4 hodiny. Na závěr byla společná večeře na pozvání BSBV.

Sobota - snídaně v 7.30. Bohužel počasí nebylo dobré, průběžně se vyskytovaly malé nebo velké průtrže (deště). Trénink do 12.00, všichni plni horlivosti se zúčastnili a zdálo se mi, že RF vůbec neberou déšť v potaz. Přesně ve 13.00 byl odstartován obří slalom a v 16.00 slalom. Na 19 hodinu bylo naplánované vyhlášení vítězů a zde přece jenom došlo k nějakým překvapením. Všichni ti, kteří měli brankové chyby dostali trestné minuty a spadli tak dozadu, ale zůstali v hodnocení. Žáci a mladiství dostali všichni pohár a diplom. Muži byli oceněni do 3. místa a všichni zúčastnění dostali malý dárek na památku.

A i pro mne bylo něco nového k vidění: Pavel Harnach, otec malého Dominika, spadl a začal klouzat až zvenku narazil do branky, rychle ji chytil, mohl znovu nasednout a pokračovat v závodech. Byl to velmi hezký víkend a nálada byla velmi dobrá. Byly k vidění show vystoupení, hrála živá muzika. Zaopatření: u stánku vše od grillu a pizzy a jaké pití. Byl postaven velký stan, který chránil před větrem. Ale při žhavé muzice byli všichni venku a užívali si.

Opravdu jsme nevěděli, jak bychom měli vyjádřit naše poděkování organisatorům této akce. Český tým (10 závodníků) byl nadšen a předváděli (demonstrovali) náš skvělý skibobový sport. Zástupce Rakouska, Glanz Andreas, SBC Wien, by si víkend nejraději prodloužil o pár dní. Dorazil s Funclubem (5 lidí) a prezentoval se dobrými časy. Jakob Jocham vedl v prvních třech kolech nejlepšími časy, ve slalomu (2.kolo) pak ale následovala chyba branky, která ho stála vítězství. Přesto byl Jakob velmi spokojený, vítěz kombinace byl z Klingenthalu " Glöckl Christian"  a patřil do týmu trenéra Jakoba Jochama. Z týmu TVW Waldsassen byli 2 startující, Monja Schiml und Philip Werfl. Philip byl ve své třídě vpředu, ale pak přišla branková chyba. Monja bojovala statečně a do cíle dojížděla s ůsměvem. Včetně tréninku (3x na skibobech) se dá o obou již řici, že by byli dobrými závodníky.

Doufám, že jsem Vám dokázala moje dojmy dobře přetlumočit a uvidíme , zda příští rok zas ve Waldsassenu.

Liebe Grüsse
Petra

FEDERATION INTERNATIONALE DE SKIBOB  
Generalsekretariat
Deutscher / Bayerischer Skibob-Verband e.V.

Kampfrichter-Wettkampfreferentin

Petra Mitschke
Konrad-Celtisstr. 6b
81369 München
Tel.: 0049 089 7607931
Fax:  0049 089 7609439
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.