Roztála i stopa u vleku, ale Češi doma září. Na bláto vytáhli dřevěný skibob

Sport.cz - Jablonec nad Jizerou - Je to boj na vícero frontách. Poslední zbytky sněhu mizí pod skluznicemi, přesto skibobisté ještě usilují o body do Světového poháru. A českým zástupcům se v něm daří. Tradičně. Alena Housová podesáté vyhraje Světový pohár. Závodnice Sokola Jablonec nad Jizerou na domácí trati opanovala oba obří slalomy ve finále seriálu a na prvním místě má luxusní náskok před Rakušankou Lisou Zaffovou. SP v sobotu vyvrcholí dvoukolovým závodem v superobřím slalomu.
Alena Housová, vítězka obřího slalomu v Jablonci nad Jizerou i celého Světového poháru, zažila na trati těžké podmínky.Alena Housová, vítězka obřího slalomu v Jablonci nad Jizerou i celého Světového poháru, zažila na trati těžké podmínky.



Bývalý mistr světa Pavel Hlaváč na historickém skibobu.Také pořadatelé svádějí urputný boj, a to s povětrnostními podmínkami. Sníh ale podle všeho vydrží. „Sluníčko nám dává zabrat, ale nevzdáváme se. Sníh se doplňoval i do stopy na vlek, protože ta prostě téměř zmizela," říká už se smíchem Vlastimil Maťátko, technický delegát. Zbývá už jen samotný závěr programu. Všechen sníh nestihne odplavat.

K vidění je v Jablonci ledacos. Pavel Hlaváč ml., bývalý mistr světa, předvedl i historický dřevěný skibob. Sám už závodil na modernějším vybavení tak jako další více či méně dávná slavná jména tohoto sportu: Jiří Moulis, Alana Hanousková či Irena Francová, v jejíž éře skibobisté tajně snili o zařazení na ZOH.

Housová a spol. jsou zdatnými nástupci. „Teď už mám takový náskok v bodech, že zítra si pojedu pro radost. Hlavně bych chtěla poděkovat organizátorům za heroický výkon v těchto nepříznivých podmínkách, popravdě jsem ani nevěřila, že se něco pojede. Smekám," uvedla Housová.

Mezi muži vyhrál Pavel Čiháček a v průběžném pořadí je druhý za už jistým vítězem SP Rakušanem Gerhardem Hauerem.

Nejbližší akce

Žádné nadcházející události k zobrazení!

Z tisku

Tečku za skibobovou sezonou udělal větrný domácí šampionát

Deštné v Orlických horách - Letošní skibobová sezona vyvrcholila o víkendu mistrovstvím České republiky.

V sobotu se rozdaly medialové kolekce v Super-G a obřím slalomu, nedělní slalom pořadatelé z bezpečnostních důvodů zrušili, protože silný vítr na závodní sjezdovku deštenského Skicentra vyvracel stromy. Konečné pořadí letošního Českého poháru tak určily pouhé dva závody domácího šampionátu.

Mezi ženami potvrdila úlohu největší favoritky čerstvá vítězka celkového pořadí Světového poháru Stanislava Preclíková ze Skibob klubu Dobruška, která ovládla jak obří slalom, tak Super-G. V obou případech před svými oddílovými kolegyněmi Kristýnou Harnachovou a Gabrielou Jaškovou.

Číst dál...

Skibobisté budou o víkendu v Deštném bojovat o domácí mistrovské tituly

Deštné v Orlických horách - Po úspěšném vystoupení na nedávném mistrovství světa v německém Lenggries a finálovém podniku Světového poháru v rakouském Nassfeldu se čeští skibobisté letos poprvé představí v domácím prostředí.

Tečku za letošní skibobovou sezonou udělá mistrovství České republiky v jízdě na skibobech v Deštném v Orlických horách. Na závodní sjezdovce se bude bojovat o tituly v Super-G, obřím slalomu a slalomu.

Číst dál...

Čiháček a Preclíková slaví pohárový triumf

Čeští reprezentanti dominovali letošnímu Světovému poháru v jízdě na skibobech.

Triumfem českých barev skončil letošní ročník Světového poháru v jízdě na skibobech. Finálový podnik v rakouském středisku Nassfeld potvrdil suverenitu našich reprezentantů.

Celkovým vítězem pohárového seriálu se stal Pavel Čiháček z TJ Sokol Deštné v Orlických horách, jenž ani jednou nechyběl na stupních vítězů. Z deseti závodů vyhrál osm, jednou dojel druhý a jednou třetí. Třicetiletý závodník tak korunoval vydařenou sezonu, v níž vedle celkového pohárového triumfu rovněž obhájil čtyři zlaté medailí z mistrovství světa. „Je to neskutečné. Těší mě, že jsem dokázal zopakovat výsledky z nadmíru vydařené loňské sezony. Obhájit vydobyté pozice bývá hodně těžké. Jsem rád, že se to podařilo,“ řekl spokojený Pavel Čiháček, jenž v závěrečném pohárovém podniku triumfoval ve slalomu a v Superkombinaci, v Super-G dojel druhý za vítězným Rakušanem Knaussem.
České stupně vítězů

Číst dál...